Szlembark - malownicza wioska na Podhalu  
 
  
 
 
 
 

Wirtualne zwiedzanie

 

Zapraszam serdecznie do wirtualnego zwiedzania małej podhalańskiej wioski SZLEMBARK. Jest ona położona w województwie małopolskim, powiecie nowotarskim.

Dlaczego Szlembark?

Miejscowość ta posiada swój niepowtarzalny urok. Tu mieszkał mój dziadek Jan Turek (1919-2007) i tu mieszka moja babcia Karolina Turek. W dzieciństwie wielokrotnie przyjeżdżałem do nich na wakacje i do dziś chętnie wracam na Podhale. Stronę tą chciałem zadedykować mojemu dziadkowi, który zmarł w 2007 roku. Był on dyrektorem Szkoły Podstawowej w Szlembarku.

Jan Turek - mój dziadek

Panoramy

Prezentacja, którą można zobaczyć na tej stronie zawiera 57 panoram. Dodatkowy plug-in Adobe Shockwave Player jest konieczny, aby zobaczyć pełnoekranowe panoramy. Szczególnie polecam zobaczyć wnętrze kościoła na Szlembarku - wykonałem tam sferyczne panoramy. Reszta panoram to panoramy cylindryczne, które zostały wykonane kilka miesięcy wcześniej - w lutym 2006. Zdjęcia do panoram sferycznych (wnętrze kościoła) powstały w grudniu 2006.

Wideo panoramy

Materiał nagrany wspólnie z firmą dip360.pl za pomocą kamery Ladybug3.

Uaktualnienie 2016: Obecnie wirtualne zwiedzanie jest niedostępne on-line. Proszę o e-mail to udostępnię indywidualnie.

Uaktualnienie 2016: W 1956 roku nakręcony został film o Szlembarku. Oto przykładowe zrzuty ekranu.

14 października 2016 roku w Gazecie Krakowskiej ukazał się artykuł ks. dr hab. Roberta Nęcka pt. "Konsekracja kościoła na Szlembarku".

 

Karol Kwiatek

 

Wirtualne wycieczki
na CD


DVD z wirtualnym zwiedzaniem Szlembarku
Wirtualne zwiedzanie Szlembarku
Czytaj więcej >

Gotyckie kościoły drewniane Podhala
Gotyckie kościoły

drewniane Podhala
Czytaj więcej >

 
 
Copyright 2008 Karol Kwiatek